...
De to norske stafettlagene på 4 x 100 meter var sjanseløse i kvalifiseringen. Her er det Tormod Hjortnæs Larsen og Christian Settemsli Mogstad som veksler. Foto: Anders Hoven, Digitalsport

Sjanseløse norske stafettlag

De norske stafettlagene på 4 x 100 meter var sjanseløse i EM lørdag. Både herre- og kvinnelaget røk ut i kvalifiseringen.

Publisert 31.07.2010 kl 17:28 Oppdatert 31.07.2010 kl 17:47

Tips en venn på e-post:


Det norske herrelaget med Philip Bjørnå Berntsen, Tormod Hjortnæs Larsen, Christian Settemsli Mogstad og Jaysuma Saidy Ndure løp inn til 40,04. Det var bedre enn laget klarte i lag-EM i Bergen i slutten juni, men likevel langt unna en finaleplass.

Verken Mogstad eller Jays hadde trent vekslinger før de stilte til start på Stadio Olimpico, så innsatsen må ses i lys av det.

Jaysuma Saidy Ndure, som skuffet stort i finalen på 200 meter fredag kveld, hadde tydeligvis lagt skuffelsen bak seg. Han var tent og i godt humør under og etter stafettkvalifiseringen.

Frankrike med Christoph Lemaitre i spissen hadde den beste tiden i kvaliken med 39,12 sekunder.

Det norske kvinnelaget endte på 17.- og sisteplass av de lagene som fullførte stafetten. Tyskland ble disket og kom bak Norge.

Siri Eritsland, Mari Gilde Brubak, Ida Bakke Hansen og Ezinne Okparaebo løp inn til 44,96 og var halvannet sekund bedre enn jentene klarte i lag-EM på Fana stadion, men likevel var en plass i finalen svært langt unna.

Russland hadde den beste tiden i kvalifiseringen med 43,23 sekunder. (ANB-NTB)

FOTBALL LIVE

altomfotball.no
Lillestrøm - Strømmen 2 - 1 tirsdag 07. feb. kl. 15:15 Kampen er ferdigspilt Les kampreferat
  • 90. minutt Kampen er slutt 2 - 1

Scoringsvarsel på SMS

Nå kan du følge
Lillestrøm på mobilen!

Send: EAF LSK til 2005



Siste 10 sport

Sluttet som landslagssjef
...

England står uten landslagssjef i fotball noen måneder før EM-sluttspillet. Fabio Capello (65) fikk innvilget avskjedssøknaden onsdag.

Frykter skyhøyt dopingtall

Ny Boonen-seier i Tour of Qatar

Lettet etter frikjennelse

Uten førerkort i 14 måneder

Flørter med Allsvenskan

Syk Bergman

Går til finalen

– Bør forlate landet

Fortsetter karrieren



Tips oss

Telefon: 64 92 37 03
Skjema: Klikk her
e-post: post@enebakkavis.no

Kontakt oss

Telefon: 64 92 37 00
Faks: 64 92 37 10
Postadresse: Lillestrømveien 671
1912 Enebakk

Redaksjonen

Ansvarlig redaktør: Gunnleik Seierstad
Telefon: 918 28 112

Annonser

Markedsansvarlig: Grethe Wang
Telefon: 917 41 330

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.